
Projekt HR Manager za en mesec, ki mladim ponuja redko priložnost, plačano enomesečno prakso v HR-timu, je dobil letošnjo zmagovalko. Po rekordnem številu prijav, razgovorih in zaključenem ocenjevalnem centru je strokovna komisija izbrala Zojo Živo Kregar, ki bo septembra en mesec pridobivala izkušnje s kadrovskega področja v Telekomu Slovenije, prejemniku priznanja HR-ekipa leta 2025.
Na letošnji razpis projekta HR Manager za en mesec, ki ga že drugo leto soustvarjata Slovenska kadrovska zveza in Adecco Slovenija, je prispelo kar 112 prijav, kar je največ doslej. V zaključni del izbora se je uvrstilo 5 finalistov. Ti so se pretekli petek, 19. junija, udeležili Adecco ocenjevalnega centra, ki je potekal na sedežu Telekoma Slovenije.

Ocenjevalni center je pomemben del izbirnega postopka. Tudi tokrat so namreč finalisti skozi praktične naloge, simulacije in razgovore morali pokazati kompetence, ključne za delo na področju HR, vse od komunikacije, sodelovanja in analitičnega razmišljanja do odzivanja v konkretnih situacijah, ki odsevajo realne HR-izzive.

Strokovno komisijo so sestavljali predstavniki partnerjev projekta: iz Telekoma Slovenije Helena Lokar, direktorica Upravljanja s kadri in splošnih zadev, in Lea Šmigoc, vodja tima Izobraževanje in razvoj kadrov, Anja Božič, podpredsednica Slovenske kadrovske zveze in vodja projekta HR Manager za en mesec, ter Urška Lovšin, vodja marketinga iz Adecca.
»Letos smo imeli izjemno močno in številčno skupino kandidatov, zato izbor ni bil enostaven. Zmagovalka Zoja Živa Kregar nas je prepričala z načinom razmišljanja, jasno komunikacijo, zrelostjo in potencialom, da se dobro znajde tudi v zahtevnejših HR-situacijah. Ob tem je izkazala tudi veliko mero samoiniciativnosti, prilagodljivosti in pripravljenosti na učenje, kar so ključne kompetence za uspešno karierno pot,« je ob razglasitvi poudarila Klementina Vrečar Kompare, ki je v Adeccu odgovorna za izvajanje ocenjevalnega centra.
Ob rekordnem odzivu je Anja Božič, podpredsednica Slovenske kadrovske zveze, izpostavila:»Rekordno število prijav razumemo kot jasen signal, da mladi želijo pridobivati praktične izkušnje in aktivno soustvarjati prihodnost dela. Projekt smo zasnovali prav zato, da mladim omogočimo neposreden stik s prakso in vpogled v vlogo HR-ja kot pomembnega partnerja pri razvoju ljudi, organizacijske kulture in poslovne uspešnosti.«

Izbrana kandidatka bo septembra v Telekomu Slovenije en mesec spremljala delo HR direktorice in ekipe, sodelovala pri izbranih nalogah ter dobila vpogled v sodobno kadrovsko funkcijo in procese, ključne za razvoj zaposlenih in organizacije.
»V Telekomu Slovenije se veselimo sodelovanja z Zojo Živo Kregar, izbrano HR Managerko. Verjamemo, da lahko takšna izkušnja mlademu posamezniku ponudi realen vpogled v sodobno HR-funkcijo, hkrati pa tudi nam prinese svež pogled in novo energijo. Rekorden odziv na projekt razumemo kot potrditev, da Telekom Slovenije mladi prepoznajo kot zaželeno in razvojno usmerjeno okolje. Našo zavezanost razvoju zaposlenih, sodobnim kadrovskim praksam in vključujoči organizacijski kulturi potrjujejo tudi prejeti številni certifikati in priznanja s področja kadrovskih praks, med drugim certifikat Top Employer, ki smo ga letos prejeli že šestič zapored, ter nagrada za HR‑ekipo leta 2025,« je povedala Helena Lokar, direktorica Upravljanja s kadri in splošnih zadev v Telekomu Slovenije, ki bo v projektu prevzela tudi mentorsko vlogo izbrani kandidatki.

»Veselim se izjemne priložnosti, da bom lahko od blizu odkrila, kako HR deluje v praksi, in da bom en mesec del okolja, kjer se sprejemajo pomembne odločitve o ljudeh, kulturi in razvoju,« se je po razglasitvi razveselila Zoja Živa Kregar.
Slavnostni petkovi razglasitvi je sledila še krajša pogostitev, projekt pa se bo nadaljeval septembra, ko bo nova HR managerka za en mesec svojo izkušnjo tudi uradno začela.